۱۰ پیش‌بینی استیو جابز که به واقعیت تبدیل شد!

۱۰ نقل قول از «استیو جابز» در سال ۱۹۸۵ در زمانی که تکنولوژی، تنها گام‌های اولیه‌ی پیشرفت را برمی‌داشت و دنیای رایانه و اینترنت، چنین گستردگی نداشت!

۱) تأثیر عظیم رایانه‌ها روی آینده

ما (در اپل) می‌دانیم که در حال انجام کاری عظیم هستیم. حالا در ابتدای انجام این کار هستیم و می‌دانیم که چطور باید به آن شکل دهیم. همه‌ی کسانی که این‌جا هستند، چنین حسی دارند که ما آینده‌ی دنیا را تحت تأثیر قرار خواهیم داد.
۲) فراگیر شدن رایانه

ما فکر می‌کنیم که رایانه، مهم‌ترین ابزار ساخته‌شده به دست بشر است و اعتقاد داریم که انسان‌ها اساساً استفاده‌کنندگان ابزارها هستند. اگر ما فقط بتوانیم رایانه‌های فراوانی را در اختیار مردم بیش‌تری قرار دهیم، حتماً تغییرات کیفی زیادی در دنیا ایجاد خواهد شد. آن‌چه می‌خواهیم در «اپل» انجام دهیم، کاربردی‌کردن رایانه‌ها و قرار دادن آن‌ها در اختیار میلیون‌ها نفر است.

 

۳) ضرورت وجود رایانه

در حال حاضر، دلیل اصلی خریدن رایانه برای شما، انجام کار در خانه و یا استفاده از نرم‌افزارهای آموزشی برای خودتان یا فرزندان‌تان است اما این تغییر خواهد کرد؛ رایانه به یکی از لوازم ضروری برای خانه‌های‌تان تبدیل خواهد شد.
۴) انفجار اینترنت

یکی از دلایلی که در آینده، شما را مجبور به داشتن رایانه در خانه‌های‌تان خواهد کرد، اتصال به شبکه‌ی ارتباطی سراسری است. در حال حاضر در حال برداشت گام‌های اولیه برای توسعه‌ی چیزی هستیم که مانند تلفن، به‌یادماندنی و بزرگ خواهد بود.

۵) لپ‌تاپ و نوت‌بوک

صبر کنید تا روزی را ببینید که «مکینتاش» روی چیزی به اندازه‌ی یک کتاب نصب شده و کارایی دارد.
۶) موبایل و آی‌فون

پیشرفت، در ساخت محصولاتی خواهد بود که هرچه بیشتر قابل حمل و دارای قابلیت ارتباط با یکدیگر باشند که بتوان آن‌ها را به چاپگرهای لیزری، پایگاه‌های داده، تجهیزات ارتباطی و یا حتی تلفن و رایانه‌های شخصی وصل کرد.

 

۷) پیش‌بینی نیاز‌های انسان توسط رایانه

تا به این‌جا ما موفق شده‌ایم از رایانه‌ها به عنوان یک خدمتکار خوب استفاده کنیم. از آن‌ها می‌خواهیم کارهایی مانند انتشار مطالب، نوشتن نامه و یا کارهایی از این‌قبیل انجام دهند که بسیار هم خوب از عهده‌ی آن‌ها بر می‌آیند اما به‌زودی خدمات بسیار بهتری از این خدمتکاران خواهید دید. در آینده رایانه‌ها، مأمور و یا راهنمای شما خواهند شد و این بدین‌معنا است که آن‌ها نیازهای ما را شناسایی خواهند کرد و کاری را که می‌خواهیم، برای‌مان انجام می‌دهند. ما می‌توانیم از رایانه‌هامان بخواهیم که همه‌چیز را زیر نظر داشته باشند و وقتی اتفاق مشخصی افتاد، به ما هشدارهای لازم را بدهند.
۸) خرید و فروش الکترونیکی

چیزهای ساده مانند نظارت روزانه و ساعتی بر سهام‌ها، در آینده امکان‌پذیر خواهد بود. زمانی که قیمت سهام شما از میزان مشخص پایین‌تر بیاید، رایانه به‌صورت خودکار به کارگزارتان در بورس اجازه‌ی فروش آن‌را خواهد داد و به اطلاع شما خواهد رساند.

۹) آینده‌ی اپل     

فکر می‌کنم ما این‌جا به جز ساخت رایانه‌ها، وظیفه‌ی دیگری نیز در قبال جامعه داریم. «اپل» این شانس را داشته که شرکتی با درآمدزایی و سرمایه‌ی بالا در اواخر دهه‌ی ۸۰ و اوایل دهه‌ی ۹۰ باشد اما به هر حال، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها و به نظر من، بزرگ‌ترین چالش ما در آینده، تبدیل‌شدن به شرکتی ۱۰ تا ۲۰میلیارددلاری در ۵ تا ۱۰سال آینده است. این چیزی است که به آن خواهیم رسید.
۱۰) آینده‌ی استیو جابز

مطمئن نیستم بخواهم همیشه در ارتباط با «اپل» بماند. امیدوارم در تمام طول زندگی‌ام، بتوانم نخ‌های زندگی خود را با نخ‌های «اپل»، مانند یک پارچه‌ی زیبا در هم ببافم. نکته‌ی اساسی که باید درباره‌ی من همیشه در یاد داشته باشید،  این است که «من هنوز یک شاگرد هستم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + شش =