نخستین استخر مخصوص نوزادان در جهان

شاید این رویداد، طبیعی‌ترین اتفاق عجیب دنیا باشد! نوزادهایی که به تازگی از رحم مادر خود بیرون آمده‌اند، به‌راحتی در آب شنا می‌کنند؛ این موضوعی است که یک مؤسسه‌ی خدماتی در «لندن»، از آن استفاده کرده است.
نوزادهای تازه به دنیا آمده، به خاطر غوطه‌ور بودن در محیط آبی در رحم، به طور طبیعی کاملاً با محیط‌های آبی سازگارند.

این استخر ویژه، برای نخستین‌بار در جهان به‌طور خاص برای کودکانی که کم‌تر از شش‌هفته سن دارند، ایجاد شده است. مدیر این مؤسسه می‌گوید: «۹ماه غوطه‌وربودن در آب موجب می‌شود تا کودکان، به طور مادرزاد از بدو تولد قادر به شناکردن باشند». او همچنین می‌افزاید: «بسیاری از والدین، کودکان خود را از هفته‌های آغازین، به این مؤسسه می‌آورند تا این هنر مادرزادی را به مرور از یاد نبرند.» او می‌افزاید: «زمانی که کودکان به این محیط آورده می‌شوند، گویی کاملاً آرام می‌شوند، انگار به جایی بازگشته‌اند که آرامش را در آن پیش از این تجربه کرده‌اند!» بنا به گفته‌ی مدیر این مؤسسه، «شنا از اوان نوزادی، موجب بهبود و تسریع رشد عضلانی، ذهنی و زبانی و افزایش میل به اجتماعی‌شدن در کودکان می‌شود.»
این استخر، ۱ متر و ۳۰سانتی‌متر عمق دارد و همواره دمای آن در ۳۳ درجه‌ی سانتیگراد ثابت است. نوزادان در این استخر می‌آموزند تا پیش از آن‌که روی پای خود بایستند و راه بروند، در آب بخزند و شنا کنند.

این مؤسسه همچنین یک آتلیه‌ی عکاسی مجهز نیز دارد که از کودکان زیر آب، عکاسی می‌کند.

 

گردآوری و تنظیم: دکتر صدرا… البرزی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + هجده =