ماهنامه روانشناسی شادکامی و موفقیت شماره ۱۱۵ منتشر شد

خرید و دانلود

یادداشت سردبیر

شاد و خوشبخت بودن

شادی و احساس رضایت از زندگی هدیه‌ای است که باید آن را ارزانی خود کنید. شما شایسته شادی هستید. شما شایسته موفقیت هستید. این حق مادرزادی شماست. هیچ کس جز شما نمی‌تواند شما را شاد کند.
اگر آگاهانه تصمیم بگیرید که شاد باشید، شادی را در آغوش می‌کشید. اگر تصمیم بگیرید که در زندگی خود موفقیت را جستجو کنید، به موفقیت می‌رسید.
همه چیز در ذهن شما شروع می‌شود، همه چیز بستگی به این دارد که چه افکاری را به ذهن خود راه دهید. فکر و اندیشه تنعّم، تولید تنعّم می‌کند. فکر کردن به داشتن روابط خوب، پای دوستان و اشخاص علاقه‌مند به شما را به زندگی‌تان می‌گشاید. اندیشه موفق شدن در زمینه‌های شغلی،فرصت‌های زیبا را فراهم می‌آورد.

در زندگی به آن اندازه که ذهن خود را مهیّا کنید می‌توانید شاد باشید.

افکار عاشقانه هم با خود عشق و شور و نشاط را به زندگی شما می‌آورد. این فهرست را پایانی نیست و آسمان حدّ آن است. در واقع محدودیتی برای آنچه برای زندگی خود انتخاب می‌کنید وجود ندارد. هر کس با چیزی شاد می‌شود. از ذهن خود استفاده کنید و ببینید چیست آن چیزی که شما را شاد می‌کند و نشاط را به زندگی‌تان می‌آورد.
شاد بودن به معنای مسئله نداشتن، تنش و استرس و نگرانی نداشتن نیست. به جای آن معنایش این است که اجازه نمی‌دهید این شرایط بر شما حاکم شوند. شاد بودن به معنای آن است که از اعتماد به نفس کافی برای روبرو شدن با مسائل زندگی و از توانایی برای قرار گرفتن در آرامش برخوردار باشید، شاد بودن به معنای داشتن یک تصویر ذهنی مناسب و به دور بودن از هراس‌های غیر منطقی است که بر زندگی شما سایه افکن می‌شود. شاد بودن بدان معناست که از ثروت مادی و معنوی کافی برای رفع نیازهای خود برخوردار باشید.
شاد بودن مستلزم توجه داشتن به خویشتن، مراقبت از خویشتن و تصدیق کردن خویشتن است. عادت کنید که این موارد را همه روزه به خود یادآوری کنید. این‌ها نکات مثبت قدرتمندی هستند که تایید می‌کنند درهای رحمت به روی شما گشوده است.

ماهنامه روانشناسی شادکامی و موفقیت شماره 115 منتشر شد
دکتر حسن زهدی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − ده =