ضرورت مصرف مولتی‌ویتامین‌ها در زندگی زنان

به دنبال ماشینی‌شدن زندگی، استفاده از غذاهای حاضری و به قول معروف Fast Foodها رواج پیدا کرده و از طرف دیگر به دلیل شیوه‌های نادرست تغذیه، ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن به اندازه‌ی کافی تأمین نمی‌شوند. بنابراین استفاده از مولتی‌ویتامین‌ها می‌تواند راهکار مناسبی برای رفع کمبودهای تغذیه‌ای به شمار آیند.

– حفظ زیبایی و سلامت پوست:
با توجه به این‌که حفظ سلامت و شادابی پوست همواره مورد توجه خانم‌هاست، در این رابطه مولتی‌ویتامین مورد استفاده برای آنان باید دارای مواد آنتی‌اکسیدان ازجمله زینک، ویتامین C و سلنیوم بوده تا از پوست در مقابل آسیب‌های ناشی از اشعه‌ی خورشید محافظت کرده و به جوان نگه‌داشتن آن کمک کند.

– رفع مشکلات و ناراحتی‌های پیش از قاعدگی:
برخی از مکمل‌های مورد استفاده برای بانوان، به تقلیل این مشکلات کمک کرده و با داشتن ترکیبات گیاهی ازجمله عصاره‌ی روغن گل پامچال، عصاره‌ی روغن گل‌گاوزبان و برخی دیگر از ترکیبات گیاهی متداول، در پیشگیری از مشکلات پیش از قاعدگی به بانوان کمک می‌کند.

– تقویت سیستم ایمنی:
برای تقویت سیستم ایمنی بانوان، حضور ترکیباتی مانند زینک، سلنیوم و ویتامین C که دارای نقش ثابت‌شده‌ای برای افزایش قوای سیستم ایمنی هستند، در درون مولتی‌ویتامین توصیه می‌شود.

– تولید انرژی:
برخی از بانوان در انجام فعالیت‌های روزمره‌ی خود، مدام احساس کسالت و خستگی کرده و بدین‌جهت مولتی‌ویتامین مخصوص بانوان باید با داشتن ترکیباتی ازجمله ویتامین‌های گروه B و عنصر منیزیوم، به تولید انرژی جهت انجام فعالیت‌های روزمره و همچنین به هنگام ورزش کمک کند.

– پیشگیری از کم‌خونی:
کم‌خونی در میان بانوان در سنین بلوغ تا یائسگی، بسیار متداول بوده و مصرف مولتی‌ویتامین‌های غنی از اسیدفولیک، آهن و ویتامین B12 در این مورد مؤثر است.

 

تهیه و تنظیم: فرماز قماشچی

کارشناس تغذیه و رژیم‌درمانی

کارشناس‌ارشد مهندسی پزشکی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − 1 =