روانشناسی ثروت و پول درمانی

افراد زیادی کتاب‌ها و سی‌دی‌های مختلف در زمینه‌ موفقیت مالی را می‌خوانند‏ یا در همایش‌های مختلف مدیریتی، بازاریابی، تبلیغات و برندینگ شرکت می‌کنند، اما معمولا پس از مدتی از خودشان می‌پرسند که چرا تحولی را که در نظر دارند، در زندگی‌شان اتفاق نمی‌افتد؟ به نظر می‌رسد یک جای کار ایراد دارد اینجاست که باید از خود بپرسید آیا ذهن شما آمادگی پذیرش موفقیت را دارد یا نه؟ ضمیر ناخودآگاه شما فرایند پیچیده‌ای دارد که می‌تواند کل آموزش‌های شما در زمینه‌ موفقیت مالی را بی‌اثر کند و زحمات شما را بر باد دهد. پس اگر در کسب موفقیت مالی جدی هستید و می‌خواهید تحولی واقعی در زندگی‌تان ایجاد کنید ‏اول ضمیر ناخودآگاه خود را جدی بگیرید.

وقتی فردی می‌خواهد به موفقیت مالی برسد قبل از هرچیز باید بداند در ضمیر ناخودآگاهش چه رابطه‌ای بین پول و ثروت برقرار می‌کند. آیا این رابطه یک رابطه‌ای‌ست که به او اجازه پیشرفت مالی می‌دهد یا خیر؟ باورها و ارزش‌های فرد در مورد پول باید سنجیده شود.

هر کدام از ما باورهایی در ضمیر ناخودآگاه در مورد پول و ثروت داریم که این باورها مشخص می‌کند در چه جایگاهی قرار می‌گیریم، چقدر ثروتمند و چقدر فقیر و چقدر سرمایه گذار هستیم ،زمانی که به نقش‌ها و باورهای ضمیر ناهوشیارتان پی بردید، می‌توانید از روش‌های مختلف برای از بین بردن موانع استفاده کنید، و به خود این اجازه را بدهید که از امکانات و فرصت‌های دستیابی به ثروت و نعمات زندگی برخوردار شوید.

بعضی از مردم در میلیونر شدن موفق هستند در حالی که آرزوی آن بر دل دیگران می ماند.عده ای سخت کار میکنند حتی در ۲یا ۳شیفت ولی پول از آنها فراری است.عده ای دیگر بدنبال فرمول یا نقشه گنج هستند .عده ای برای ثروتمند شدن بدنبال مدارک بالای دانشگاهی هستند ولی با مدارک دانشگاهی بالا هم ناکام میمانند.بعضی از آدمها سخت کار میکنند تا پول دربیاورند اما معتقدند پول یک ابزار شیطانی است!!!!!! و پس از سالها کار و تلاش بدون لذت ،فقیراز دنیا میروند.

آیا میدانید مقدارپول موجود در جیبتان،به اندازه افکار شما راجع به پول است؟
آیا میدانید خوشبختی جامعه ، مرهون وجود ثروتمندان خودساخته است؟
آیا میدانید برای ثروتـمند شدن باید چرخـه خوشبختـی و سـعادت را تنـظیم کرد؟
آیا میدانید برای پـولدارشدن باید ذهنـیت رفـاه وآرامـش در خود ایجاد کنید؟
آیا میدانید ریـشه امنیت،سـلامتی و شـادی در ثـروت واقـعی نهفته است؟
آیا میدانید کسب ثـروت فـراوان ، وظیفه اصلـی انسان است؟
آیا میدانید که ترس و نگرانی عامل فقر می شود؟
آیا میدانید ثروتمندان فکرثروت جویانه دارند وفقرا فکرفقیرانه؟
آیا میدانید پولدار شدن هم مانند همه امور دارای قوانین خاص خود میباشد؟
آیا میدانیدثروتمندان ازهوش واستعداد عادی مثل همه افرادجامعه برخوردارند؟
آیا میدانیدبیشترثروتمندان تحصیلات بالائی ندارندوبعضاحتی به دانشگاه راه نیافتند؟

آیا می دانید برنامه ریزی ذهنی ما نسبت به پول اغلب نا آگاهانه و توسط خانواده،مدرسه ،جامعه،دوستان و….صورت گرفته است و ما هیچ نقشی در شکل گیری آن نداشته ایم؟؟

روانشناسی ثروت

یعنی اینکه چگونه باورها ، انتظارات، و احساسات ما بررفتار مالی، موفقیت، و ناامیدی ما تاثیر دارد.
این به این معنی است که موفقیت مالی یک امر درونی است تا بیرونی و بیشتر به آن چیزی که در داخل ذهن ما وجود دارد بستگی دارد.
روانشناسی ثروت به ما کمک می کند که نسبت به عقاید و باورهای پولی مان آگاه تر بشویم و بدانیم که چگونه این عقاید موفقیت مالی مارا نابود می کند و ما چگونه می توانیم این عقاید را جایگزین کنیم و به موفقیت مالی بیشتری دست پیدا کنیم.
اگر چه روانشناسی ثروت بر پول، تاکید دارد ،اما آن ایجاد موفقیت در روابط، حرفه و شغل، سلامت، سبک زندگی، و غیره را نیز در بر دارد.
از آنجا که پول نمادی قدرتمند از امنیت، آزادی، قدرت، کنترل، پذیرش و رد، و غیره، در ذهن ما دارد ،اغلب احساسات قوی و رفتار غیر منطقی ایجاد می کند. به همین دلیل، تقریبا همه افراد با درآمدهای مختلف چالش های روانی را با پول دارند.


پول درمانی

پول درمانی کمک می کند تا مردم با بهبود رابطه خودآگاه و ناخودآگاه خود با پول بر چالش های مالی خود غلبه کنند. پول درمانی شامل تغییر احساسات، نگرش ها، باورها، انتظارات، معانی و طرز فکر به طور کلی نسبت به پول با افزایش رفاه و ثروت و یا تفکر فراوانی و کاهش فقر و یا تفکر کمبود می باشد. نتیجه این که افراد یاد می گیرند چگونه فکر بکنند، چه احساساتی داشته باشند ،چگونه رفتار بکنند تا موفقیت مالی بیشتری داشته باشند.
پول درمانی در برای همه افراد، زوج ها و خانواده ها یی که به دنبال حل و فصل چالش های مالی خود هستند توصیه می شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 1 =