از قوانین هستی، پیروی کن!

۱)  قانون خلأ

– خلأ ذهن و دل: نخستین خلأ است که باید ایجادکنید. ذهن و دل خود را از هرچه که بیهوده است، خالی کنید؛ از کینه، نفرت، حس انتقام، حسادت، ناامیدی، سوءظن، بدخواهی و کج‌اندیشی.

– خلأ در زبان: یعنی نگه‌داشتن زبان از آن‌چه بیهوده، مضر و زیان‌بار است مانند: دروغ، تهمت، غیبت و ناسزا. حفظ سکوت، موجب ایجاد یک خلأ درونی است.

– خلأ در شکم: پرخوری را کنار بگذارید. وقتی زیاد غذا می‌خورید، حجم عمده‌ای از انرژی ذهنی و جسمی شما صرف هضم و جذب غذا می‌شود. پس کم‌تر و سبک‌تر بخورید تا انرژی کم‌تری به هضم غذا اختصاص دهید و آن را بیش‌تر صرف رسیدن به هدف‌ها و آرزوهای‌تان کنید.

– خلأ از گناه: گناه، یعنی سرپیچی از سنت‌های الهی و استفاده‌ی نادرست از یک نعمت. اگر نیت و دعایی دارید که اجابت نمی‌شود، از خود بپرسید که چه عمل و نیت ناپاکی در درون و بیرون من است که باید از آن پاک شوم؟

– بخشش و عفوکردن: اگر کسانی را که مستحق بخشوده‌شدن نیستند، نبخشید و مدام آنان را در ذهن بیاورید و فکرش را تازه کنید، تمام میدان ذهنی‌تان را اشغال کرده‌اید و دیگر جایی برای جذب موهبت‌های الهی باقی‌نمی‌ماند. بخشیدن لزوماً به معنی برقراری ارتباط دوباره با شخصی که به شما لطمه زده، نیست؛ او را ببخشید و رابطه‌ی خود را با او در حدی حفظ کنید که موجب آسیب و لطمه‌ی دوباره به شما نشود.

۲) قانون جریان و حرکت

حرکت، عین زندگی است. ما ذره‌ای ایستا نیستیم و باید حرکت کنیم مانند باد، باران، زمین، طبیعت و هستی! انرژی جسمانی را مصرف کنید. هر بخش از زندگی‌تان را که حرکت ندارد، به جریان بیندازید. ببینید در کدام قسمت راکد شده‌اید، آن را حرکت دهید.

۳) قانون نظم

هر مشکلی که پیش‌می‌آید، به دلیل ایجاد اختلال در نظم کلی زندگی است. باید آن قسمت را پیدا کرده و نظم را در آن جاری کنید. کسی که بی‌نظم است، خود‌به‌خود تمام هستی و کائنات را در ضربه و لطمه‌زدن به خود یاری می‌کند. تمام‌کردن کارهای نیمه‌تمام و برنامه‌ریزی و تعیین وقت برای انجام کارها در زندگی، همان ایجاد نظم است و وقتی کاری منظم به انجام  رسید، انرژی صرف‌شده برای آن، به شما بازمی‌گردد.

۴) قانون بارش

بارش یا صدقه، معنای بسیار پرمحتوا و قدرتمندی دارد که ریشه در «صدق» دارد. صدقه، یعنی باریدن و سرازیرشدن و بهترین صدقه، آموختن علم و دانش به دیگران است. مهر، عشق، فکر مثبت جدید سازنده‌، لبخند و تبسم، انرژی مفید، اطلاعات و دانسته‌های‌تان را بارش کنید. بارش یعنی بخشش بی‌مضایقه و بدون‌توقع. گفتار و اخلاق خوب، لبخند به پدر و مادر، نگاه پرمهر به همسر و فرزند، شکرکردن و سپاس‌گزاری از خدا، تشکر در مقابل لطف و محبت دیگران، همه نوعی صدقه هستند. هرچه را می‌بخشید، ذهناً ببخشید و انتظار برگشت و معاوضه نداشته باشید تا بخشش شما جریان یابد و به‌سوی شما بازگردد.

۵) قانون پاکی

پاکی، اساس جذب موهبت‌هاست. محیط زندگی خود را پاک و تمیز کنید. بدن و پوست خود را پاکیزه کنید. دل و ذهن خود را از نفرت، کینه و دشمنی و نبخشیدن‌ها پاک کنید. زبان خود را از دروغ، تمسخر، تحقیر و انتقاد بی‌جا، پاک کنید. پاکی سبب جذب روزی می‌شود و روزی یعنی آرامش و آسایش.

۶) قانون سحرخیزی

از غروب آفتاب تا اذان صبح، انرژی جاری در کائنات، رفته‌رفته بیش‌تر می‌شود و استراحت و آرامش در شب، شارژ عصبی و افزایش انرژی را به‌دنبال دارد اما از اذان صبح تا طلوع آفتاب، انرژی جاری در هستی در اوج خود قرار دارد. پس در این هنگام که روزی و حیات جریان دارد، بیدار باشید، با خدا رازونیاز کنید و از او بخواهید و طلب موهبت کنید، سپس به کار و تلاش بپردازید.

۷) قانون باهم‌بودن

همیشه انرژی گروه، بیش‌تر از فرد است و جذب هدف، مؤثرتر خواهد بود. انجام عبادت، تحصیل علم، دعا، ورزش و صحبت‌کردن در مورد مسائل مثبت به‌صورت دسته‌جمعی، سبب افزایش انرژی می‌شود. «صلحه‌ی رحم» طول عمر را افزایش می‌دهد. بودن در جمع را دوست داشته باشید و با جمع باشید.

۸) قانون تنوع

تنوع رنگ‌ها در هستی، تنوع انواع موجودات زنده، حیوانات و گیاهان وحشی و حتی شکل و خصوصیات انسان‌ها در طبیعت برای ما پیامی دارد: سفیدی روشن آفتاب، آبی دریا و آسمان و سبزی طبیعت. زندگی را به این سه‌رنگ آغشته کنید و از تنوع در هستی، درس بگیرید.

۹) قانون عشق

اگر می‌خواهید چیزی را جذب کنید، به آن عشق بورزید و به آن عادت کنید. مهربانی و عشق را تمرین کنید. شب و در هنگام خواب، برای همه‌ی هستی دعا کرده و برای همه، طلب خیر، محبت، شفا و سلامتی کنید. کسانی را ببخشید و به آنان عشق بورزید که به شما بدی کرده‌اند. برای آنان هم از خدا طلب خیر و هدایت کنید و اندیشه‌ی مثبت و دگرگونی بخواهید.

 

تهیه و تنظیم: سیدجواد صادق‌الحسینی

کارشناس‌ارشد روان‌شناسی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + چهارده =